Тиждень української мови та літератури

Предметний тиждень у школі – це завжди святковий настрій, очікування чогось незвичайного, але, звичайно, і кропітка праця.  Уже відгули-відгомоніли тижні математики, фізики й інформатики, іноземної мови. І ось на черзі – тиждень української мови та літератури. Він пройшов у нашій школі-гімназії з 18 по 23 березня.

У понеділок, 18 березня,  з самого ранку на дверях класних кімнат з’явились  QR-коди і з’явилася робота для допитливих:  що ж воно значить?

З телефонами в руках від класної кімнати до кабінетів, з поверху на поверх  поспішали школярі для того, щоб прочитати закодовані вислови про рідну мову, які підготували їм учень 10-А класу Ніколенко Олексій та Васик Людмила Тимофіїївна. Найактивнішими виявилися учні 6-А класу, 10-А та Б, 8-Б, 7-В  класів. А заступник директора Рибчук Тетяна Михайлівна прочитала всі QR-к оди, розміщені на дверях кабінетів першого поверху. У результаті можна було, прочитавши вирази та вивчивши напам’ять не менше 5-6, здати їх учителю української та літератури та отримати оцінку.

19 березня  були проведені відеперерви, де демонструвалися фільми «Мово рідна»,  презентації «Поезії моїх земляків». У цей же день Хільченко Людмила Станіславівна разом зі своїми учнями 5-В класу провела урок-конкурс «У сл ові народу – золото прав ди».

Не забули в цей день і про Ліну Василівну Костенко, яка саме у цей день відзначала свій день народження. У класах були проведені  літературні хвилинки, присвячені творчості видатної поетеси. А учениця 11 класу Бурлак Марія прийняла участь в обласному етапі конкурсу «Поетичний камертон Ліни Костенко» в номінації «Автори», учень 10-Б  класу Михайловський Ілля у цьому ж конкурсі представляв свою ілюстрацію до роману у віршах Ліни Костенко «Берестечко».

20 березня у класах панувало пожвавлення –  усі готувалися до музичних перерв біля відкритого мікрофону. У цей день виконувалися українські пісні. Упродовж  двох перерв на всю школу лунали як народні, так і популярні пісні. Активними були учні 10-А. 8-б,  класу

10 – А клас

Учні 5-А класу разом із Литвиненко Валентиною Афанасіївною провели літературну вікторину «Знаємо Шевченка», у ході якої прозвучали поезії Тараса Григоровича, які найбільше полюбилися учням. Також діти продемонстрували свої знання з життя великого поета, його творчості. Перемогла, звичайно ж, дружба.

21 березня була організована виставка лепбуків «Ми любимо українську літературу», у якій узяли участь всі бажаючі учні 5-11 класів.  Відзначилися учні 8-Б класу Копанська Ірина, Подмазка Вікторія, Шарлай Анна, Подмазка Єва, учениці 10-А класу Дужик Юлія та Трюхан Оксана.                           

У цей же день на учнів чекав «вільний мікрофон» у коридорі школи. На перервах усі бажаючі могли підійти й прочитати напам’ять улюблений вірш українського чи зарубіжного автора. Пролунали поезії Ліни Костенко, Василя Симоненка, Тараса Шевченка, Володимира Сосюри, Івана Франка, Лесі Українки, Миколи Вінграновського, Оксани Забужко.

Із захопленням слухали читання віршів у виконанні  Кириченко Вероніки, Насті Пєтух, Луценко Анни, Владика Дрозда, Бурлак Марії, Лізунової Наталії. Дві перерви поспіль лунало поетичне слово у стінах нашої гімназії.

Бартощак Наталія Василівна разом із учнями  9-А класу провела в цей день брейн-ринг «Сторінками творів Великого Кобзаря». Активними учасниками були Самарська В., Білоущенко Д., Дрозд Т., Спірідонова М., Стремський Д., Фещук К.

Ну а який же тиждень без української толоки?! Після уроків закипіла робота на шкільному подв ір’ї – і засяяло воно чистото ю.

22 березня, п’ятниця. За традицією тиждень української мови та літератури завершив ярмарок «Смакуймо по-українськи!».

Подобається

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *