Про заходи з відзначення Дня Соборності України

На виконання  Указу Президента України від 13 листопада 2014 року №871 щорічно 22 січня – у день  проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки  відзначається   День  Соборності України. У 2019 році виповнюється 100-річчя цієї події.

         Повертаючись до історії, пригадаємо, що 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну.

 …Однині воєдино зливаються, століттям одірвані одна від одної, частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка, Галичина, Буковина і Угорська Україна і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина Незалежна Українська Народна Республіка,  уривок з Акту.

                Сьогодення вимагає від нас  не забувати і передавати молодому поколінню знання про історичні події нашої держави. Тож 21-22 січня в нашому закладі з метою поглиблення знань учнів про історію виникнення свята Соборності України, ознайомлення з цікавими фактами про Україну, її визначних діячів, виховання патріотичних почуттів та поваги до державної символіки було проведено ряд заходів до Дня Соборності України. Цікаво пройшли години спілкування «100 років Соборності України» у 11, 10-Б, 9-Б, 7-А, 3-Б класах. Широко розкрили тему виховного заходу, визначивши їх як «Соборність в душах, єдність у серцях» 6-В, «Незалежна Україна» 2-А, «Україна-єдина держава» 3-В, 3-А класи. Зі святковим настроєм провели класні свята 2-В та 4-В класи за тематикою: «Святкуємо 100-річчя Соборності України» і «Свято Соборності: українці єдині» відповідно.

         Цікаво і повно була розкрита тема виховного заходу у 8-Б класі «Нехай соборною і незалежною залишиться на віки!». За активною участю здобувачів освіти пройшов «круглий стіл» – «Кроки до соборності і злуки» у 10-А класі та «живий журнал» – «Соборність України: естафета поколінь-від діда до сьогодні» у 7-Б класі. Жваво переглянули та обговорили презентації матеріалу з теми: «Історія єднання у фото та документах» учні 6-Б класу. Флешмобом «Ланцюжок єднання» закінчили заходи учні 2-А, 4-Б, 4-А, 3-А класів. 

Подобається

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *