Звіт про проведення тижня 2017/2018

Оголошення та план тижня

Щорічно у нашій школі-гімназіїї у березні проводиться Тиждень української мови, української та зарубіжної літератур.  Ось і цього року оголошення, яке висіло у фойє, сповістило, що з 19 до 23  березня проходить цей незвичайний тиждень.

  Перший день проходив під девізом «Краса по-українськи». Цього дня усі дівчатка (ну, майже всі!) з 2 по 11 клас прийшли заплетеними. Кожну косу прикрашала стрічка. Справжня. Не із капрону чи нейлону, а справжня атласна стрічка! Багато хто з дівчаток одягнув віночок. У цей день школа яскравіла вишитими сорочками. А на одній із перерв школярі влаштували дефіле представників від кожного класу, де продемонстрували не лише національні костюми, а й стилізований під них сучасний одяг. Що то була за краса! Неперевершеними, звичайно, були учні початкових класів. Слід відзначити також учнів 7-А, 9-Б, 9-В, 10 класів. Справжню красу – дівочу красу – можна було побачити у дівчаток 5-А, 5-Б, 6-А класів.

Протягом дня проводились також відео- перерви, де  демонструвались ролики, у яких можна було побачити чарівні куточки та послухати пісні про нашу прекрасну Україну. У цей день учитель Бартощак Наталія Василівна провела мовознавчу гру «Найрозумніший» між командами 10 та 11 класів. Не забули в цей день і про Ліну Василівну Костенко, яка саме у цей день відзначала свій день народження.

20 березня двері класних кімнат прикрасили сенкани про мову, літературу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Складаючи та оформлюючи їх, діти проявили креативність та старання. Жодного схожого не було. Мову у цих маленьких творах визначили як  берегиню, душу, мудрість, батьківський спадок, долю нашого народу.

У цей день відкрилась виставка малюнків до творів української та зарубіжної літератур «Ілюструємо самі». Високу активність проявили учні 5-А, 7-Б, 9-Б та 9-В класів. Для учнів 9-их класів Темрякович Нелею Броніславівною була проведена літературна вітальня «Раджу прочитати».

У середу, 21 березня, на учнів чекав «вільний мікрофон» у коридорі школи. На перервах усі бажаючі могли підійти й прочитати напам’ять улюблений вірш українського чи зарубіжного автора. 25 учнів прочитали  поезії Ліни Костенко, Василя Симоненка, Тараса Шевченка, Костянтина Симонова, Володимира Сосюри, Івана Франка, Лесі Українки, Миколи Вінграновського. Дружно аплодували Насті Пєтух, Славі Вечірку, Владику Дрозду, Ксенії Чепелєвій, Богдану Бурейку, Кулику Артему, Бурейко Катерині, Юм Ангеліні, Мельник Вікторії. Дві перерви поспіль лунало поетичне слово у стінах нашої гімназії.

У цей же день учитель Литвиненко Валентина Афанасіївна разом із учнями 7-А та 9-А класів підготувала літературну композицію «Тарасові шляхи», на яку запросила учнів початкових класів. Яким же неперевершеним актором був Микита  Максим!  Ну справжній тобі Тарасик! А дев’ятикласники чуттєво зіграли уривок із драми-феєрії «Лісова пісня». Зворушила усіх пісня «Зоре моя вечірняя» у виконанні Мельник Вікторії, Возняк Софії, Коваленко Анни та Янковської Марії-Антуанетти.

 

 22 березня у класах були проведені уроки літератури рідного краю «Поезії моїх земляків», де учні говорили про лауреата Шевченківської премії Анатолія Кичинського, поета Валерія Кулика, нашого чаплинського поета Миколу Тимошенка.  А вчителька зарубіжної літератури Сікоцінська Зінаїда  Олександрівна підготувала і показала з учнями 6-А класу театральні замальовки за твором М.Гоголя «Ніч перед Різдвом».

23 березня день розпочався флешмобом «Україно! Ми твоє майбутнє!», який підготували учні 3-В класу разом із Тетяною Миколаївною Мончик.

На учнів 5-А та 5-Б класів у цей день чекав літературний батл, який провела для них Фисина Алла Леонідівна. Васик Людмила Тимофіївна провела  урок-подорож у країну Синтаксису для своїх п’ятикласників.

Завершив тиждень шкільний ярмарок «Пригощаємо по-українськи». Тут можна було придбати страви як за гроші, так і за знання правил з мови чи знання тексту  вірша.

У цей же день після уроків з кабінету, де вчиться 9-Б клас (до речі, клас філологічного профілю), линули чарівні звуки. Тут проходив вечір, присвячений його величності Романсу, який підготувала Коренюк Валентина Миколаївна разом зі своїми вихованцями. На свято були запрошені вчителі школи. Філіжанка кави, чашечка чаю, смачне печиво сприяли атмосфері невимушеності, теплоти, спокою.

У понеділок, 26 березня, буде підведено підсумки тижня. Найактивніші колективи та окремі учні будуть відзначені подяками оргкомітету.

Щиро дякуємо і учням, і вчителям за участь у цьому тижні! Сподіваємось, він залишив приємний  спогад у вашому шкільному житті.

 

Подобається