Учнівське самоврядування

ОСНОВА ЧЕРГУВАННЯ — ЧЕРГУВАННЯ ПО ГІМНАЗІЇ  КОЛЕКТИВНА ТВОРЧА СПРАВА КЛАСУ

Чергування — важливе доручення від усього колективу школи, хороша школа набуття учнями організаторських навичок, досвіду, вимогливості до своїх товаришів. МЕТА ЧЕРГУВАННЯ залучити учнів до активної участі у створенні умов, необхідних для нормального ходу шкільного життя, дотримання всіма школярами установленого режиму чистоти, порядку і відпочинку.

Підвищення ролі чергових по школі  — першочергове завдання учнівського сектору школи та всього пе­дагогічного колективу.

         До чергування по школі залучалися учні 9 – 11-х класів. Черговий клас в дні чергування приходив на пости 8.10 згідно режиму роботи школи. На всіх перервах підтримували чистоту і порядок закріплених за ними об’єктів, забезпечували дисциплінарну поведінку учнів в коридорах. Хочеться відмітити чергування 9-А та 10-Б класів, які відповідально ставилися до своїх обов’язків та сумлінно їх виконували. 

         Як вам відомо відповідальними особами за чергування чергового класу є  командир чергового класу та класний керівник. Командир класу слідкує за своєчасним виходом учнів на пости протягом дня, у випадку відсутності того чи іншого чергового робить відповідні зміни; слідкує за роботою чергових на постах, фіксує дані про порушників під час перерви, хто без учнівської форми, в брудному взутті; наприкінці дня доповідає класному керівникові про хід і підсумки чергування класом; разом із класним керівником підводить підсумки чергування і дає оцінку чергуванню по школі.

         Давайте зупинимося на тому, що повинен робити черговий клас. Кожен черговий клас бере активну участь у забезпеченні умов, необхідних для нормальної організації навчання і дотримання всіма учнями встановленого режиму, чистоти і порядку. Черговий клас має своїм зовнішнім виглядом, культурою поведінки, чіткістю і оперативністю виконання обов’язків бути зразком для всіх учнів школи; розпочинати чергування о 8.10 ранку на постах в учнівській формі; висловлювати свої зауваження щодо чергування по школі за попередній день; забезпечувати чистоту і порядок у школі, контролювати відвідування учнями занять та інших заходів, що проводяться в школі; забезпечувати дисципліновану поведінку учнів під час перерв, висвітлювати у тижневому віснику поведінку певних учнів, порушників шкільного режиму, облік спізнень на уроки, прізвища учнів, які не бережуть шкільного майна, не дотримуються норм поведінки, Статутних вимог, створюють конфліктні ситуації, слідкувати за тим, щоб учні не приходили в їдальню у верхньому одязі і не виносили з їдальні їжу.

Черговий вчитель – не пасивний спостерігач, розпочинає чергування о 8.10; своїм зовнішнім виглядом, культурою поведінки, ініціативністю і оперативністю у виконанні своїх обов’язків, має бути зразком для вчителів та учнів школи; слідкує за підтриманням чистоти і порядку в школі; повідомляє чергового адміністратора, класних керівників і класоводів про грубі порушення дисципліни і псу­вання шкільного майна, слідкує за дотриманням режиму в школі.

         Обов’язки чергового адміністратора:

– відповідати за правильну організацію навчально-виховного процесу в школі протягом навчального дня, вико­нання педагогічними і іншими працівниками та учнями Статуту школи, правил внутрішнього трудового роз­порядку, правил для учнів, єдиних педагогічних вимог та плану роботи школи;

– контролювати організацію чергування по школі черговим вчителем та учнями, наприкінці дня приймати рапорт від старшого чергового про закінчення чергування по школі;

– контролювати проведення факультативних додаткових занять з учнями та інші позакласні заходи;

– вживати необхідних заходів до працівників і учнів, що допускають порушення Статуту школи, правила вну­трішнього трудового розпорядку, правила для учнів, єдині педагогічні вимоги.

Звітно-виборча конференція 2018

Навчання школи “Лідер” 

15 січня проведено навчання школи «Лідер» з питань організації учнівського самоврядування, на засіданні якого розглядали питання:

  • Формування лідерських якостей в учнів-старшокласників  (виступ Литвиненко В.А., заступник директора з НВР)
  • Звіт Президента країни «Юність» про участь в обласному семінарі Ради старшокласників;
  • Інформація Спірідонової Марії про участь учнів-лідерів ОЗ НВК «Чаплинська школа-гімназія» у спільних громадських проектах «Добре дій».

На засіданні підведено підсумки робочим учнівських колективів за І триместр та визначено завдання на ІІ триместр.

Активними доповідачами були командири 8 – 11 класів. За результатами навально-виховної діяльності та участі в позакласній роботі переможцями загальношкільного конкурсу «Школа твій дім, ти – господар у ньому» стали учні

3 – В класу – командир класу Бурейко Роман.

7 – А клас – командир класу Коваленко Анна

10 клас – командир класу Пєтух Анастасія

Звітно-виборча конференція органів учнівського самоврядування 

Нещодавно у гімназії відбулася звітно-виборча конференція шкільної дитячо-юнацької Країни “Юність”, де присутні заслухали звіти міністерств про виконану роботу за минулий навчальний рік та визначили подальші шляхи своєї діяльності. Конструктивні пропозиції надійшли від Козленкової Анни, Пєтух Анастасії, Ореховської Тетяни (10 клас), Кулик Валерії (11 клас), Дужик Юлії та Трюхан Оксани (9 – В клас), Нестеренко Анастасії (9 – А клас). 

Вітаємо новообраних членів учнівського парламенту 

Пєтух Анастасія президент країни “Юність”
Дужик Юлія  заступник президента,  

міністр волонтерського центру

Гладченко Даша  заступник президента 
Трюхан Оксана  міністр навчання 
Луценко Анна міністр дисципліни 
Дрозд Владислав  міністр спорту 
Кондратюк Карина міністр дозвілля та культури 
Пальона Марія  міністр інформації 

Бажаємо нашим лідерам творчих успіхів, ініціативи та підтримки однодумців 

Подобається