Заходи

2018/2019

Звіт про проведення місячника

Літературна вікторина

2017/2018

Звіт про впроведення Тижня дитячого читання

Фурман Т. І.,

вчитель початкових класів 

Першокласники в чарівному Царстві книжок

Першокласники – гомінкий «народ». Все, що оточує їх, стає пізнавальним та незабутнім. Малечі все цікаво. Нещодавно, 26 жовтня, напередодні Всесвітнього Дня бібліотеки, учні 1-А класу ОЗ НВК «Чаплинська школа-гімназія» разом зі своєю вчителькою Фурман Т. І. та батьками побували в культурно-мистецькому центрі селища Чаплинка, де гостинно відчинила перед ними двері дитяча бібліотека.

  • На пізнавально-оглядовій екскурсії під назвою «Чарівне царство книжок», дітей чекали бібліотекарі Шемчук Людмила Іванівна та Бугайова Лідія Павлівна, які завжди раді своїм відвідувачам. Маленькі першокласники вперше в чарівну оселю дитячої книги, яка не залишає жодну дитину байдужою. Тут їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг, газет та журналів. Новенькими палітурками книги посміхнулися до малечі та повели їх у чарівний світ принцес та принців, фантастичних пригод та мандрів. Книг тут, звісно, не бракує – енциклопедії, казки, оповідання, довідники, хрестоматії.
  • Людмила Іванівна ознайомила дітей з книжковими виставками, абонементом і читальним залом. У своїй розповіді вона зазначила, що книга в житті людини має величезне значення. І хоча інформаційними лідерами для дітей є телевізори та комп’ютери, проте книга була і залишається головним джерелом інформації та знань. А якщо діти хочуть дружити з книгами, необхідно бережливо ставитися до неї і тоді вона розповість багато цікавого. Першокласники познайомилися з правилами користування бібліотекою та книгою. З цього дня вони носитимуть почесне звання – ЧИТАЧ.
  • Весело та радісно було в цей день в бібліотеці, адже на них чекали казкові герої книг з літературної вікторини «Впізнай мене». Діти відгадували ребуси та загадки, отримуючи при цьому фішки за правильну відповідь. По закінченню пізнавальної вікторини кращими знавцями героїв казок стали Жекова Аріна, Мануйло Ілля та Ващенко Кирило. Вони отримали в нагороду дитячі книжечки. Активно відгадували загадки Рогальська Марія, Бутенко Марія, Савченко Анастасія, Щербакова Вікторія, Білий Матвій, Карпов Михайло, Міхашан Анастасія.

Не менш цікавим було знайомство дітей з комп’ютером та вільним доступом до мережі Інтернет. Бібліотекар Бугайова Л. П. ознайомила дітей із правилами користування Інтернет-центром та показала дітям відеофільм «Як до нас прийшла книга?» Бібліотекарі дозволили першокласникам заглянути на полички, де їх чекають друзі-книжки. Дуже захоплюючою була подорож в чарівне Царство книжок. В конкурсах себе активно проявили: Литвиненко Єва, Городиська Вікторія, Гілевич Дарина, Крамаренко Назар, Ніколенко Марія, Ревуцька Карина та Ревуцька Олександра, Синюков Марко, Суздальцева Катерина та Шарко Денис.

Екскурсія пройшли жваво та цікаво. Емоційна розповідь бібліотекарів, слайд-шоу та відеоуривки на екрані – все це ще довго обговорювали учні, які відвідали бібліотеку.

Фурман Тетяна Іванівна,

вчитель початкових класів ОЗНВК «Чаплинська школа-гімназія.

26 вересня 2017 року відбулася година читання, присвячена Всеукраїнському дню

бібліотек «Книга – мудрий, старий друг, книга знає все навкруг».

Всі класні керівники та учні школи прийняли активну участь у підготовці та проведенні години.

Бібліотекарями школи були запропоновані заходи та складений план щодо проведення свята.

Цікавою була зустріч у бібліотеці з учнями перших класів. Діти ознайомилися з бібліотекою, з правилами поводження у ній та правилами поводження з книгою, приймали участь у літературних вікторинах, відгадували загадки, брали участь у конкурсах, переглянули мультфільм «Велика книга».

Традиційно в ці дні учні других класів були посвячені в читачі шкільної бібліотеки. Посвята пройшла під гаслом «Ласкаво просимо до країни Читалії».

Учні 3-іх класів прийняли участь в уроці-телепередачі «Казки маленькі, а розуму в них багато».

«Історія створення книги» – з таким гаслом проведена година спілкування для учнів 4-их класів. Діти мали можливість переглянути фрагмент документального фільму «Історія створення книги» та взяти участь у вікторині.

Учні 5-6 класів прийняли участь у грі-подорожі «По країні, якої немає на карті».

В 7-9 класах проведено конкурс «Для мене книги – світло дня», де було визначено найкращих читачів класу: Троніна Д., Вольф А,, Гетьман К.

«Компютер або книга»- тема дискусії, в якій прийняли участь учні 9-11 класів.

Подобається